LiveZilla Live Help

بخش چهارم - دوران تحصیل در آلمان

نكات ضروري براي پيشرفت امور تحصيلي در دانشگاه های آلمان

ثبت نام در دانشگاه های آلمانی

 براي دانشجوياني كه به قصد ادامه تحصيل وارد آلمان شده اند، ثبت نام در دانشگاه بسيار مهم بوده و این ثبت نام انجام تمام امور از افتتاح حساب بانكي تا عقد قراردادهاي مختلف مثل تلفن ، اجاره خانه و ... را بسیار ساده تر می نماید.اين در حالي است كه انجام برخي از كارهاي مذكور قبل از ثبت نام در دانشگاه، امكان پذير نبوده و يا بسيار مشكل مي باشد .

از طرف  ديگر در غالب شهرهاي آلمان ، دانشجو پس از ثبت نام در دانشگاه، يا از بليط وسايل نقليه عمومي درون شهري برخوردار شده و يا براي خريد بليط ، تخفيف دريافت مي نمايد و لذا دانشجو بايد سعي نمايد تا حد امكان سريعتر در دانشگاه ثبت نام نمايد و حتي مقدمات اداري آنرا از طريق اينترنت و پست قبل از ورود به آلمان  فراهم نمايد.

 ثبت نام دانشجوي دكتري غالبا توسط استاد راهنما آغاز شده و سپس وارد بخش اداري مي گردد، در حاليكه ثبت نام دانشجويان مقاطع ديگر تنها مرتبط به بخش اداري دانشگاه است

. برنامه زمان بندي ثبت نام در دانشگاه هاي مختلف و براي مقاطع تحصيلي مختلف، متفاوت است، بطوريكه در برخي دانشگاه ها دانشجويان مقطع دكتري مي توانند در اواسط ترم نيز ثبت نام شوند.

براي كسب اطلاع در مورد موارد مذكور و زمان بندی ها بايستي به سايت دانشگاه مراجعه نمود. معمولادانشجو در خلال ثبت نام چند بار از طريق نامه از روند ثبت نام و مدارك جديد مورد نياز براي ثبت نام مطلع مي گردد و از اين رو در زمان ثبت نام بايستي آدرس محل سكونت محل دائمي يا ( غيردائمي سكونت، آدرس پستي خانه دوست و ....) به دانشگاه ارائه گردد .

در فایل پی دی اف ذیل اطلاعات کاملتری در این خصوص ذکر شده که در ادامه ، لینک دانلود آن قرار داده است :

Study in Germany