LiveZilla Live Help

نرخ وثیقه ملکی برای بورس اعزام به خارج

میزان مبلغ وثیقه ملکی برای بورس اعزام به خارج در سال جاری اعلام شد، کشورهای آمریکا، استرالیا و سوئیس دارای بالاترین میزان وثیقه ملکی برای دانشجویان هستند.

به گزارش پایگاه های  خبری و خبرگزاری مهر، میزان مبلغ وثیقه ملکی برای بورس اعزام به خارج در سال جاری اعلام شد. برای پذیرش در بورس خارج از کشور، شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری (نیمه متمرکز) سال 1396 و کسب حدنصاب اعلام شده توسط دانشگاه / مؤسسه پذیرنده بورسیه الزامی است.

همچنین انجام مصاحبه علمی و ارزیابی تخصصی در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور دارای سهمیه باید صورت گیرد و دانشگاه‌ها پس از انجام مصاحبه علمی، سهمیه‌های بورس خارج خود را انتخاب و به سازمان سنجش آموزش کشور اعلام می‌کنند.

پس از ارزیابی نهایی و تایید نتایج (گزارش) واصله از طرف دانشگاه‌ها توسط شورای مرکزی بورس، نتایج به سازمان سنجش آموزش کشور و دانشگاه‌ها اعلام می‌شود.

سپس پس از تایید شورای مرکزی بورس، دانشگاه / مؤسسه پذیرنده بورسیه، فرایند هیأت اجرایی جذب افراد پذیرفته شده را انجام داده و صورت جلسه هیأت اجرایی جذب و تعیین استاد ناظر را به اداره کل بورس و اعزام دانشجویان اعلام می‌کنند. رشته گرایش و کشور مورد اعزام به تشخیص دانشگاه دارای سهمیه و هماهنگی اداره کل بورس و اعزام دانشجویان خواهد بود.

قبولی‌های بورس خارج از کشور بر اساس سهمیه هر دانشگاه است و نظارت و تأیید در اخذ پذیرش، وضعیت تحصیلی، بر عهده دانشگاه دارای سهمیه است.

اندیشه پارسیان/ANDISHEPARSIAN

پذیرفته‌شدگان اعزام حداکثر تا 31 شهریور ماه 97 فرصت دارند نسبت به اخذ حد نصاب نمره زبان، پذیرش از دانشگاه مورد تایید دانشگاه دارای سهمیه و اداره کل بورس و اعزام دانشجویان، سپردن وثیقه به دانشگاه یاد شده، دریافت ویزا و سایر موارد اعزام اقدام کنند. پس از اتمام زمان مذکور، قبولی فرد (کان لم یکن) تلقی می‌شود.

موسسه زبان و

آموزشگاه زبان خارجی اندیشه پارسیان