LiveZilla Live Help

آزمون استرنی ESTERNI

همه ساله سفارت ایتالیا در ایران امتحان زبان ایتالیایی را برگزار میکند که پس از قبولی در این آزمون، شرکت کنندگان امکان دریافت ویزای دانشجویی و ادامه تحصیل در ایتالیا را خواهند داشت. این آزمون به صورت کتبی و شفاهی معمولا در ابتدای فصل زمستان برگزار میشود. .

امتحان های پایانی ترم B1  شرط لازم برای اخذ ویزای تحصیلی و تحصیل در دانشگاه های ایتالیا می باشند. به همین دلیل امتحان از طرف دانشگاه Siena  برگزار می شود.

کسانی که موفق به گذراندن ترم B1  می شوند مدرک B1  چیلز (CILS) را از دانشگاه زبان های خارجی  Siena دریافت خواهند کرد.

افرادی که تمایل دارند به صورت آزاد زبان ایتالیایی را فرا بگیرند یا دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته زبان ایتالیایی و متقاضیانی که امکان شرکت در دوره های مدرسه ایتالیایی را ندارند ، می توانند در امتحان استرنی سطح B1  شرکت کنند که فقط سالی یکبار در ماه دسامبر (آذر ماه ) برگزار می شود. این امتحان نیز از طرف دانشگاه زبانهای خارجی سینا  Siena   برگزار خواهد شد.

امتحان استرنی سطح B1  از طرف دانشگاه SIENA  در تاریخ های 16 و 17 آذر ماه 97 برگزار خواهد شد و ثبت نام آنلاین جهت آن از تاریخ 27 شهریور تا تاریخ 26 مهرماه 97 از طریق سایت مربوطه   WWW.SITENROL.COM قابل انجام می باشد. منابع امتحان کتابهای اسپرسو 1-2-3  برای ترمهای  A1- A2- B1و برای ترم B2 کتابهای Caccia ai tesori , Spazio/ B2 و اسپرسو 4 توصیه می شوند و DIZIONARIO DI BASE  .

مدرک CILS  مدرک رسمی است که نشان دهنده سطح شناخت و توانایی استفاده فرد از زبان ایتالیایی است. و از طرف دانشگاه پس از گذراندن امتحان آن ارائه می شود. از طریق این مدرک مرکز CILS  (چیلز) شناخت زبان ایتالیایی را با روش های علمی می سنجد.
هزینه شرکت در آزمون در سال جدید 7/500/000 ريال می باشد .

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید به سایت مدرسه ایتالیایی در تهران مراجعه نمایید :www.scuolaitalianatehran.com