LiveZilla Live Help

آزمون DELF ودانلود نمونه سوالات سطح A1 مربوط به آن

اندیشه پارسیان

آزمون دلف (DELF) مخفف Diplôme d'études en langue française می باشد و در واقع یک گواهی مدرک زبان فرانسوی است که از مدارک معتبر زبان فرانسه به شمار می آید و پس از امتحان رسمی آن که از طرف (CIEP) یا همان مرکز مطالعات زبان فرانسه که وابسته به وزارت آموزش فرانسه است برگزار می شود، به زبان آموزان رشته زبان فرانسه اعطا می شود و بیانگر توانایی های زبانی وی در زبان فرانسه می باشد.

جهت ورود به دانشگاه های فرانسه یا هر دانشگاه دیگری که در آن برای تدریس از زبان فرانسوی استفاده می شود وجود این مدرک دیپلم  لازم و پیش نیاز  است . از سال 1373 تاکنون نیز این آزمون در ایران برگزار می گردد . این امتحان ۲ بار درسال ; اواسط پاییز و اواسط بهار در کانون زبان ایران و برخی موسسات معتبر دیگر با همکاری بخش فرهنگی سفارت فرانسه در تهران برگزارمی شود و اعتبار دائمی دارد .

این آزمون 4 سطح A1, A2, B1, B2 را شامل می شود. زمان و درجه سختی امتحان دلف در هر Level فرق می کند . سطح A1   پایین ترین مدرک زبان فرانسه است و کل مدت زمان آزمون 80 دقیقه است و پس از آن A2 است که مدت زمان آن 100 دقیقه است  بعد از آن سطح B1 با مدت زمان آزمون 105 دقیقه و در ادامه سطح B2 وجود دارد که مدت زمان آزمون آن 150 دقیقه می باشد. آزمون بالاتری هم به نام دیپلم پیشرفته زبان فرانسوی وجود دارد که سطح C1 و C2 را شامل میشوند.

آزمون دلف DELF نیز مانند سایر آزمون ها هر 4 مهارت زبانی را شامل می شود :

بخش شنیداری یا Listening

در بخش شنیداری با پخش  چند فایل صوتی  شرکت کننده باید به سوالاتی که پیرامون آن مطرح می شود پاسخ دهد. هر فایل صوتی 2 بار پخش می شود و مدت زمان پخش هر فایل بین 3 تا 8 دقیقه است.

بخش درک مطلب یا Reading

در بخش درک مطلب شرکت کنندگان باید پاسخ سوالات چند گزینه ای و یا جای خالی را بدهند که از چند متن کوتاه فرانسوی طرح شده است .

بخش نوشتاری یا Writing

در بخش نوشتاری ، شرکت کنندگان باید یک متن به زبان فرانسه بنویسید که موضوع متن بر اساس سطح آزمون متفاوت است
برای سطح A1 : معرفی خود به زبان فرانسه ، و توضیح درباره زندگی روزمره
برای سطح A2 : نوشتن متنی کوتاه در مورد تجربه یک سفر ، نامه به دوستان و آشنایان ، پیام تبریک و تسلیت به یک آشنا و مواردی از این قبیل.

برای سطح B1    :  موضوعی  داده می شود که باید نظر خود را در مورد آن اعلام نمایید
 برای سطح B2  : موضوعی داده می شود که باید با دلیل و منطق پیرامون آن بحث نمایید.

 
بخش گفتاری یا Speaking

- سطح A1 و A2  مصاحبه کننده از شما می خواهد اول به معرفی خود بپردازید و سپس موضوعی را عنوان می نماید و پیرامون آن باید صحبت نمایید .

- سطح B1 : مصاحبه گر از شما راجع به موضوعی خاص می پرسد و شما پیرامون همان موضوع با وی صحبت می کنید

-سطح B2 : باید درباره موضوعی که به شما داده می شود صحبت کرده، نظرتان را بدهید و بعد هم از نظر خود دفاع کنید و پیرامون آن بحث کنید .
 

در ذیل نمونه  سوالات سطحاین آزمون را به صورت پی دی اف  A1  به همراه فایل صوتی برای دانلود قرار دادیم .

دانلود نمونه سوالات آزمون DELF  برای سطح A1