LiveZilla Live Help

آزمون CPE

اندیشه پارسیان

 آزمون CPE

مخفف Certificate of Proficiency in English می باشد . این مدرک پیشرفته ترین آزمون برای زبان آموزانی است که به سطح بسیار بالایی از مهارت در زبان انگلیسی دست یافته اند در حقیقت مخصوص غیر انگلیسی زبانان در سطح فوق پیشرفته است به طوری که این افراد می توانند انگلیسی را مثل زبان مادری صحبت کنند . این آزمون توسط دانشگاه کمبریج برگزار می شود و مدرک آن برای تمامی دانشگاهها  و سازمان های مختلف در دنیا شناخته شده است.از آنجا که دارا بودن این مدرک نشانه تسلط فوق العاده بر زبان انگلیسی است لذا مدت اعتباری برای این مدرک در نظر گرفته نشده است .

تقريباً تمامی كالج ها و دانشگاه های بريتانيا و بسياری از كشورهای ديگر CPE را به عنوان مدرکی میدانند که دارا بودن آن نشان گر داشتن  سطح مناسبی از زبان انگليسی فرد متقاضی جهت ورود به دوره های تحصيلات عالیه و يا دكترا است. همچنين بسياری از كارفرمايان CPE را بسيار معتبر می دانند چراکه آنها به اين اطمينان خاطر می رسند كه كارمندی با اين سطح از دانش انگليسی قادر به تعامل از نظر زبانی در بسياری از موقعيتها خواهد بود و زبان انگليسي را از نظر فرهنگی نيز به صورت مناسب به كار خواهد برد.

همچون سایر امتحانات دانشگاه کمبریج این آزمون نیز چهار مهارت ذیل را هدف قرار می دهد :

  • خواندن و درک مطلب در مدت 90 دقیقه
  • نوشتاری در مدت 120 دقیقه
  • کاربرد زبان انگلیسی در مدت 90 دقیقه
  • شنیداری در مدت 40 دقیقه
  • گفتاری در مدت 19 دقیقه

هر کدام از بخش های ذکر شده در بالا 20% از نمره کل امتحان را شامل می شود . رتبه بندی آزمون نیز به صورت  A,B,C,D,E  می باشد که رتبه A,B,C  نشان دهنده قبولی و D,E  نشان مردود شدن در آزمون است .