LiveZilla Live Help

آزمون PET

اندیشه پارسیان

آزمون PET   :

آزمون استاندارد PET  مخفف Preliminary English Test یکی از امتحانات زبان رایج دانشگاه کمبریج می باشد که سطح دانش زبان عمومی زبان آموزان را در سطح متوسطه مورد ارزیابی قرار می دهد . اين آزمون برای افرادی كه مي توانند انگليسی Speaking وWriting  رادر سطح متوسطه به كار ببرند طراحي شده است . در توضیح این مطلب که سطح متوسطه به چه سطحی اطلاق می شود باید گفت که این سطح مهمترین سطح زبانی جهت آمادگی نهایی برای هر یک از آزمون های IELTS و (TOEFL iBT )محسوب می شود . اگر شرکت کننده ای در این آزمون نمره قابل قبولی کسب کند مثل این است که نمره 5 در آزمون آیلتس و یا نمره 64 در آزمون TOEFL iBT   را بدست آورده است . اين آزمون هر ساله در بيش از 80 كشور و با شركت 70,000 داوطلب برگزار مي گردد.

PET در سطح 2 آزمونهاي كمبريج قرار دارد   و همانند دیگر آزمون های کمبریج ،این آزمون نیزاز بخش های اصلی Listening, Writing, Reading و Speaking  تشکیل شده است . کل مدت زمان آزمون برابر 130 دقیقه می باشد .

 نمره آزمون های Reading و Writing ( مدت زمان یک ساعت و سی دقیقه)مجموعاً 50% نمره آزمون نهایی در حالی كه آزمون های  Speaking   ( مدت زمان حدود 11 دقیقه) و Listening  ( مدت زمان 30 دقیقه) هر كدام 25% نمره آزمون را شامل مي شود.

اين امتحان شش بار در سال در ماه های مارس، می، ژوئن (دو بار)، نوامبر و دسامبر در تاريخ های از پيش تعيين شده برگزار مي شود. امتحان PET تنها در 2400 مركز رسمی امتحانی دانشگاه كمبريج در بيش از 130 كشور دنيا انجام مي شود. 

در زیر لینک دانلود  نمونه سوالات سطح 3 آزمون PET به همراه پاسخ قرار داده شده است :

دانلود فایل PDF  آزمون سطح 3 PET  همراه با پاسخ . 6.3MB

دانلود فایل صوتی نمونه سوالات آزمون PET3 . 24MB.