LiveZilla Live Help

آزمون KET

اندیشه پارسیان

مخفف Key English Test  ، اولین سطح آزمون بزرگسالان می باشد که در سطح مقدماتی قرار دارد و از ابتدایی ترین امتحانات زبان انگلیسی عمومی محسوب می گردد . پذیرفته شدگان در این آزمون دارای مهارت های مقدماتی در برقراری ارتباط و بیان عباراتی پیرامون امور روزمره، تحصیلات و سوابق خود هستند . همه ساله بیش از 30.000 زبان آموز در 60 کشور دنیا در این آزمون شرکت می کنند. کسا نی که موفق به اخذ مدرک این آزمون می شوند میتوانند به هنگام سفر به کشورهای خارجی و انگلیسی زبان نیازهای پایه ای خود را به آسانی برطرف نمایند.

این امتحان شش بار در سال، در تاریخ های از پیش تعیین شده در ماه های مارس، می، ژوئن (دو بار)، نوامبر و دسامبر اجرا می شود

همچون سایر آزمونهای دانشگاه کمبریج،KET آزمون نیز چهار مهارت خواندن، نوشتن، درک مطلب شنیداری و توانایی مهارت بیانی و نیز گرامر و  لغت انگلیسی را شامل می شود. قسمت خواندن و نوشتن 50% کل نمره را تشکیل می دهد و بخش های شنیداری و گفتاری هر کدام 25% نمره کل را شامل می شوند.

نحوه زمان بندی سوالات  آزمون KET به صورت ذیل است :

بخش    Reading & Writing   مدت زمان 1 ساعت 10 دقیقه

بخش  Listening  مدت زمان 25 دقیقه

بخش   Speaking   مدت زمان 8 الی 10 دقیقه

نمرات آزمون حدود 5 الی 6 هفته پس از تاریخ امتحان با چهار نمره Fail , Narrow Pass, Pass, Pass with Merit اعلام می گردد.کسب حداقل نمره 70 برای گرفتن مدرک این آزمون ضروری است . آخرین نمره ای که زبان آموز در امتحان KET دریافت می کند مجموع نمراتش در چهار مهارت ذکر شده می باشد.