LiveZilla Live Help

آزمون FCE

اندیشه پارسیان

 

آزمون FCE

مخفف First Certificate in English  و از دیگر آزمون های دانشگاه کمبریج می باشد . این آزمون توانایی زبانی داوطلبانی را که مایلند انگلیسی را در موقعیت های کاری روزمره بکار برند ارزیابی می کند. FCE همچنین یک دوره آمادگی بسیار سودمند برای زبان آموزانی است که قصد دارند در امتحاناتی با سطوح بالاتر مانند CAE شرکت کنند.

مدرک این آزمون مدرکی است  معتبر برای دانشگاه ها، کالج ها و کارفرمایان در سر تا سر جهان. زبان آموزانی که در سطح B2 چارت اروپایی هستند می توانند در این آزمون شرکت کنند . به عبارت دیگر اگر سطح شماUpper Intermediate   است توان شرکت در این آزمون را خواهید داشت.

 این امتحان شامل پنج بخش می شود که عبارتند از: خواندن و درک مطلب: ۶۰ دقیقه -  کاربرد زبان: ۴۵ دقیقه – آزمون شنیداری (Listening):  40  دقیقه - نوشتن دو مقاله :۸۰ دقیقه - آزمون شفاهی:  (Speaking) بصورت دو نفره ۱۵ دقیقه

نمرات آزمون به صورت A,B,C,D,E,U  اعلام می شود . که نمرات A,B,C  قبول و نمرات D,E,U  مردود می باشد .

در ایران این آزمون دو بار در سال در ماه های خرداد و آذر در برخی مراکز معتبر برگزار می گردد .

جهت کسب اطلاعات بیشتر و سنجش مهارت های خود در آزمون FCE  می توانید به سایت http://www.examenglish.com/FCE/index.php   مراجعه نمایید .

همچنین به عنوان نمونه 60 نوع از نمونه سوالات FCE  تحت عنوان Test Your Grammar & Usage For FCE به همراه پاسخ جهت دانلود در اختیار قرار می گیرد .

Test Your Grammar & Usage For FCE