دانلود کتاب Techniques and Principles in Language Teaching

حسین کوپایی

حسین کوپایی

۱۳۹۹/۰۱/۰۹

۰ دیدگاه

دانلود کتاب Techniques and Principles in Language Teaching

کتاب اصول و فنون آموزش زبان نوشته دایان لارسن فریمن و مارتی اندرسون، کتابی فوق العاده جذاب و خواندنی و در عین حال دقیق و عملی است که خواندن آن به تمامی مدرسین زبان توصیه می شود. در این کتاب نویسندگان تلاش می کنند که به صورت روان وشیوا، اصول و فنون آموزش زبان را تشریح کنند. تشخیص ماهیت پیچیده و متفاوت کار تدریس، در پانزده سال گذشته مباحث فراوانی را بر سر این سوال برانگیخته است که چگونه معلمان زبان، تدریس را یاد می گیرند.در این کتاب سعی شده است که به این گونه مباحث پاسخ داده شود.

 

اهداف کتاب Techniques and Principles in Language Teaching

همان طور که در کتاب نیز اشاره گردیده است یکی از اهداف این کتاب شما هستید که با روش های مختلف تدریس زبان آشنا شوید.در این کتاب ،عبارت روش تدریس به معنی یک سری ارتباطات منسجم است که بین اعمال معلم در کلاس درس و افکاری که زیربنای آن را تشکیل می دهد بکار می رود. در عنوان کتاب “اصول و فنون آموزش زبان” اعمال همان فنون و افکار اصول می باشند.

هدف دوم این کتاب کمک به شما جهت روشن سازی افکاری است که هدایتگر اعمال شما به عنوان معلم می باشند.این افکار ممکن است آنهایی نباشند که شما به وجودشان واقفید. تلاش برای تعیین اینکه کدامیک از اصول و روش هایی که در اینجا می خوانید با افکار شما هماهنگی و یا عدم هماهنگی زیادی دارند به شما کمک خواهد کرد بعضی از افکار و عقاید نهفته شما دربارۀ تدریس آشکار گردد.

هدف سوم آشنا سازی شما با فنون گوناگونی است که بعضی از آنها برای شما تازگی خواهند داشت.اگرچه استفاده از بعضی از فنون ممکن است نیاز به آموزش بیشتری داشته باشند، بعضی از آنها می تواند به راحتی به کار گرفته شود. از آزمودن و منطبق ساختن آن فنون با محیط تدریستان بیم نداشته باشید.

آرایش و ترتیب فصل های کتاب Techniques and Principles in Language Teaching

شما دربارۀ هریک از روش های تدریس، با ورود به کلاسی که در آن هریک از آنها تمرین می شود، اطلاعات کسب می کنید.در بیشتر فصل های این کتاب یک روش تدریس زبان ارائه می شود. با وجود این، در تعدادی از آنها رویکرد کلی تر دربارۀ تدریس زبان ارائه می شود و آنچه که در آن فصل به آن پرداخته می شود، یک یا تعدادی بیشتری از روش هاست که مثال هایی از آن رویکرد هستند.

به اعتقاد نویسندگان کتاب، مشاهدۀ کلاس، درک بهتری از روش خاص را به خواننده می دهد و فرصت بیشتری را برای تعمق دربارۀ نحوۀ تدریس خودتان در مقایسه با موقعیتی که تنها شرحی از آن را می خوانید به شما می دهد.به هرحال باید اذعان داشت که این بازدیدها از کلاس، فرضی می باشند.هر کسی که معلم و یا زبان آموز بوده و یا هست، فوراً در می یابد که رائه دروس ندرتاً به راحتی آنچه که شما در اینجا می بینید، پیش می رود. در دنیای واقعی، زبان آموزان همیشه مطلب را آنقدر سریع نمی گیرند و معلمان می بایست با سایر موضوعات اجتماعی و مدیریتی کلاس درس، نسبت به آنچه که در این کتاب آورده شده است دست و پنجه نرم کنند.

این کتاب شامل فصل های زیر می باشد:

1 مقدمه
2 روش دستور – ترجمه
3 روش تدریس مستقیم
4 روش شنیداری – گفتاری
5 روش تدریس صامت
6 روش تلقین زدایی
7 یادگیری جمعی زبان
8 روش پاسخ فیزیکی کامل
9 آموزش زبان ارتباطی
10 آموزش محتوا – محور
11 آموزش زبان کار – محور
12 ابعاد سیاسی آموزش زبان و رویکرد مشارکتی
13 آموزش راهبردی یادگیری ، یادگیری گروهی و هوش های چندگانه
14 استفاده هایی نوظهور از تکنولوژی در آموزش و یادگیری زبان
15 نتیجه گیری

برگرفته از: zabanamuzan.com

دانلود کتاب Techniques and Principles in Language Teaching

امتیاز مطلب: ۰.۰۰ از مجموع ۰ رای. شما نیز به این مطلب امتیاز دهید:

دسته بندی های این مطلب:

انگلیسی دانلود منابع آموزشی

۰ دیدگاه برای این مطلب وجود دارد

دیدگاه خود را در مورد این مطلب بنویسید.

موسسه زبان انديشه پارسيان در سال ۱۳۸۲ به کوشش و اهتمام جمعی از كارشناسان زبان و اساتيد دانشگاه تأسيس گرديد و در همين راستا توانسته تاکنون زبان آموزان بسیاری را به اهداف بلندشان برساند. موفقیت های بی شمار دانشجویان ما در زبان های مختلف گواه بر داشتن کادری مجرب است. تلاش ما بر این است تا با پویایی و نوگرایی حرف تازه ای در زمینه آموزش و پژوهش داشته باشیم. در اندیشه پارسیان هنر ما همنشین ساختن هم اندیشی و دگراندیشی است و نوآموزی میوه این همنشینی. به ما بپیوندید تا یادگیری تان رنگ تازه ای به خود بگیرد.

آدرس آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، بین پاکنژاد و فرحزادی، پلاک ۲۴۲

تلفن تلفن های تماس: ۸۸۳۷۴۲۲۰ - ۸۸۳۷۴۲۲۱ - ۸۸۳۶۸۴۱۰ - ۸۸۳۶۸۴۰۹

ایمیل ایمیل: info@andisheparsian.com

اندیشه پارسیان

© تمامی حقوق برای موسسه آموزش زبان های خارجی اندیشه پارسیان محفوظ است.