سوالات متداول آزمون ÖSD

سوالات متداول آزمون ÖSD

در این صفحه، سوالات پرتکرار و متداول پیرامون آزمون بین المللی ÖSD قرار می گیرد. سوالاتی که ممکن است برای هر زبان آموز یا متقاضی آزمون پیش بیاید در این صفحه پاسخ داده شده است. لطفا قبل از تماس با مرکز آزمون، این صفحه را به دقت مطالعه فرمایید و در صورت نیافتن پاسخ خود، سپس با مرکز آزمون تماس حاصل فرمایید.

آزمون ÖSD برای زبان آموزان آلمانی خارجی که زبان دومشان زبان آلمانی است طراحی شده است. مدرک صادر شده آزمون ÖSD یک مدرک رسمی زبان آلمانی است که دریافت آن به منظور اخذ ویزای اقامت یا تحصیل در این کشورهای آلمانی زبان الزامی است. آزمون ÖSD شامل دو بخش کتبی و شفاهی است که خود شامل بخش درک مطلب، بخش شنیداری، بخش نوشتاری و بخش صحبت کردن است.

اندیشه پارسیان، به عنوان مرکز رسمی برگزاری آزمون های ÖSD در تهران، در هر ماه اقدام به برگزاری آزمون های ÖSD در سطوح مختلف آن می کند. جهت اطلاع از زمان برگزاری دقیق آزمون، اطلاعیه های آزمون ÖSD را در وب سایت مشاهده فرمایید. همچنین می توانید اخبار و اطلاعیه های مرتبط با آزمون ÖSD را در شبکه های اجتماعی ما دنبال فرمایید.

آزمون ÖSD آزمونی سیستماتیک و نظام مند است که در سطح بین المللی شناخته شده است و در بیش از 30 کشور دنیا مورد تائید و پذیرش است. به طور کلی اعتبار مدرک آزمون ÖSD تا همیشه و به صورت مادام العمر خواهد بود؛ البته برخی از مراکز و دانشگاه ها ممکن است مدرک این آزمون را به نحوی درخواست کنند که بیش از ۲ سال از اخذ آن نگذشته باشد.

ثبت نام فقط از طریق وب سایت اندیشه پارسیان قابل انجام است. متقاضیان می بایست در وب سایت اندیشه پارسیان نسبت به تشکیل حساب کاربری خود اقدام فرمایند. سپس از طریق حساب کاربری خود، می بایست وارد بخش ثبت نام آزمون ها شده و اطلاعات خواسته شده را تکمیل فرمایند.

با توجه به سطوح و مهارت های مختلفی که آزمون ÖSD دارد، هزینه آزمون بر اساس انتخاب سطح و نوع مهارت توسط متقاضی در زمان ثبت نام توسط وب سایت محاسبه شده و به ایشان اعلام می شود.

نتیجه آزمون ÖSD بین ۴ تا ۶ هفته کاری از تاریخ برگزاری آزمون در پروفایل کاربری متقاضیان اطلاع رسانی می شود.

هر سطح و مهارت در آزمون ÖSD دارای نمره خاصی است. نمرات قبولی و نمره کامل در سطوح و مهارت های مختلف آزمون ÖSD به شرح زیر است:


نمرات قبولی در سطح A1:

Lesen (max. 30/ mind. 6)
Hören (max. 30/ mind. 6)
Schreiben (max. 15, mind. 4, wenn beide Teile bestanden)
Sprechen (max. 25, mind. 12)


نمرات قبولی در سطح A2:

Lesen (max. 25/ mind. 5)
Hören (max. 30/ mind. 6)
Schreiben (max. 15, mind. 3)
Sprechen (max. 20, mind. 10)


نمرات قبولی در سطح B1:

Modul Lesen (max. 100/ mind. 60)
Modul Hören (max. 100/ mind. 60)
Modul Schreiben (max. 100/ mind. 60)
Modul Sprechen (max. 100/ mind. 60)


نمرات قبولی در سطح B2:

Lesen (max. 20/ mind. 10)
Hören (max. 20/ mind. 10)
Schreiben (max. 30, mind. 15)
Sprechen (max. 30, mind. 18)


نمرات قبولی در سطح C1:

Lesen (max. 20/ mind. 10)
Hören (max. 20/ mind. 10)
Schreiben 1 (max. 15, mind. 7)
Schreiben 2 (max. 15/ mind. 7)
Sprechen (max. 30, mind. 18)

بعد از اعلام نتایج، مرکز آزمون اندیشه پارسیان در تاریخ معینی امکان بازبینی و بررسی مجدد را به شما خواهد داد. در غیر این صورت، می توانید اعتراض خود را به زبان آلمانی و از طریق ایمیل به وب سایت ÖSD، www.ösd.at اعلام نمایید.

پس از اعلام نتایج اولیه، بین ۴ تا ۶ هفته کاری مدرک رسمی آزمون ÖSD در صورت قبولی متقاضی آزمون قابل دریافت توسط متقاضیان محترم است.

پس از درج اطلاعیه دریافت اصل مدرک آزمون بر روی وب سایت و صفحات اجتماعی آموزشگاه زبان اندیشه پارسیان، می توانيد روزهای يكشنبه و سه شنبه ساعت ۱۴ الی ۱۶ پس از هماهنگی با مسئول ثبت نام، با همراه داشتن مدرک شناسایی معتبر و اصل گذرنامه، نسبت به دریافت اصل مدرک آزمون ÖSD خود اقدام فرمایید.

خیر. مدارک توسط مرکز آزمون به هیچ وجه به آدرس متقاضی توسط پیک یا پست ارسال نخواهد نخواهد شد.

بله، برای هر سطح و مهارت نمونه سوالاتی موجود است. نمونه سوالات آزمون ÖSD را می توانید از لینک های زیر دریافت فرمایید.

نمونه سوالات سطح A1
نمونه سوالات سطح A2
نمونه سوالات سطح B1
نمونه سوالات سطح B2
نمونه سوالات سطح C1

در صورتی که امکان مراجعه حضوری برای شخص آزمون دهنده مقدور نباشد، نماینده ایشان می تواند با به همراه داشتن مدرک شناسایی معتبر و اصل گذرنامه متقاضی، نسبت به دریافت مدرک ایشان اقدام کند. در غیر این صورت از تحویل اصل مدرک ممانعت به عمل خواهد آمد.

۱. شرکت کننده باید دانش کافی سطح درخواستی را داشته باشد.
۲. پیشنهاد می شود از دوره های آمادگی آزمون که یک تا دو هفته قبل از آزمون به صورت حضوری یا آنلاین برگزار می شود، بهره مند شوید.
۳.لازم به ذکر است جهت آشنایی بیشتر، نمونه سوالات آزمون را که در وب سایت قرار داده شده است را حتما قبل از آزمون مطالعه و بررسی نمایید.
۴. با توجه به اینکه اضطراب لحظه ای زمان آزمون به دلیل اینکه شرکت کننده می خواهد بهترین نمایش زبانی خود را داشته باشد بسیار است، پیشنهاد می شود قبل از آزمون خوب استراحت کنید و سطح انتظار اجرایی خود را بر اساس مدت زمان مطالعه و توان فردی بگذارید نه بیشتر!
نمونه سوالات سطح A1
نمونه سوالات سطح A2
نمونه سوالات سطح B1
نمونه سوالات سطح B2

موسسه زبان انديشه پارسيان در سال ۱۳۸۲ به کوشش و اهتمام جمعی از كارشناسان زبان و اساتيد دانشگاه تأسيس گرديد و در همين راستا توانسته تاکنون زبان آموزان بسیاری را به اهداف بلندشان برساند. موفقیت های بی شمار دانشجویان ما در زبان های مختلف گواه بر داشتن کادری مجرب است. تلاش ما بر این است تا با پویایی و نوگرایی حرف تازه ای در زمینه آموزش و پژوهش داشته باشیم. در اندیشه پارسیان هنر ما همنشین ساختن هم اندیشی و دگراندیشی است و نوآموزی میوه این همنشینی. به ما بپیوندید تا یادگیری تان رنگ تازه ای به خود بگیرد.

اندیشه پارسیان به عنوان تخصصی ترین مرکز آموزش زبان آلمانی فقط در شهرک غرب تهران فعالیت دارد و شعبه دیگری ندارد.

همچنین اندیشه پارسیان مجری و مرکز رسمی برگزاری سطوح مختلف آزمون های ÖSD در تهران است.

در حال حاضر در اندیشه پارسیان، زبان های انگلیسی و آلمانی به صورت حضوری و آنلاین ، همچنین خصوصی و گروهی برکزار می شود.

آدرس آدرس: تهران، شهرک غرب، بلوار دریا، بین پاکنژاد و فرحزادی، پلاک ۲۴۲

تلفن تلفن های تماس: ۸۸۳۷۴۲۲۰ - ۸۸۳۷۴۲۲۱ - ۸۸۳۶۸۴۱۰ - ۸۸۳۶۸۴۰۹

ایمیل ایمیل: info@andisheparsian.com

اندیشه پارسیان

© تمامی حقوق برای موسسه آموزش زبان های خارجی اندیشه پارسیان محفوظ است.